Pradžia

Naujienos

Laikraštis

Projektai

Gamta

Turizmas

Publikacijos

Kontaktai

lt de en
Sargelių bendruomenės centras

Renginys!!!

renginys1.jpg: 1200x1200, 327k (2019 sausio 02 d., 00:16)

Renginys!!!

Vaikai, kartu su tėvais ruošė valgį vaikų ir jaunimo surengtame kviestinių pietų renginiui „Kulinarijos įvairovė“ organizacijos šeimoms, draugams ir partneriams.

Bendradarbiavimas tarp organizacijų tikslu keistis kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Siekiama bendrauti su kitomis organizacijomis keičiantis gerąja patirtimi apie kokybiškus maisto produktus, kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Projektas prisidėjo prie vaikų mitybos kokybės pagerinimo, skatino vaikų kulinarijos ir sveikos mitybos įgūdžių ugdymą, tiesiogiai bendraujant su maisto augintojais ir ūkininkais, ugdant vaikų įgūdžių pasigaminti maisto ir sveikai maitintis, tvarkytis virtuvėje, priimti svečius bei dalintis savo maistu, sprendžiant vaikų ir jaunimo visavertės mitybos kokybės ir ugdymo problemas, kad būtų vartojama daugiau vietoje išauginto maisto. Bendravome su kitomis organizacijomis keičiantis gerąja patirtimi apie kokybiškus maisto produktus, kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi.

Išlaikė pusiausvyrą: išmoko derinti maisto kiekį, rūšį, tuomet bus visi sveiki ir gerai jausis. Išmoko pasirinkti tinkamus produktus!

Išmoko gaminti įvairiausius patiekalus: karštus gėrimus, sumuštinius, daržovių salotas, mišraines, košes, sriubas, blynus, virtinėlius, bulvių patiekalus, kiaušinių patiekalus, kompotus, žuvies patiekalus, mėsos patiekalus, kisielių, apkepus, kepinius. Sudaryti užsiėmimų planai ir vyko pokalbiai apie kūrybišką sveikos mitybos principų įtvirtinimo kasdienybėje, kaip alternatyvos „greito“ maisto, pusfabrikačių, saldintų gėrimų, pertekliniam cukraus ir druskos vartojimui, mokymai skaityti produktų sudėties etiketes.

Sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Gerti vandenį ir būti fiziškai aktyviam.

Maisto pasirinkimo piramidė padėjo teisingai pasirinkti: augalinius, ir gyvūninius maisto produktus, angliavandeniai, grūdinių produktų, daržovių ir vaisių, išaugintų Lietuvos ūkiuose.

Vaikai iš Sargelių vaikų centro vartojo šviežių vaisių, daržovių, grūdinių patiekalų, pieno bei žuvies. Kai pristatėme produktus iš ūkininkų, dar daugiau vartojo vertingą maistą.

Labiausiai šeimos mitybą sąlygoja šeimos socialinė bei ekonominė padėtis. Nusistovėjusi nuomonė, kad žemesnės socioekonominės padėties šeimų vaikų mityba dažniau neatitinka mitybos rėžimo ir rekomendacijų. Tačiau mes galime patvirtinti, kad vaikai iš aplinkinių kaimų vartoja sveiką pilnavertį maistą. Vaikai sužinojo, kad ekologiški maisto produktai skanesni ir pranašesni, palyginti su neekologiškais, nes vitaminų ir mineralų, vitamino C, būtiniausių mineralų: kalcio, magnio ir chromo, antioksidatorių juose daugiau.

Ugdomas vaikų skonis, pateikiant patiekalus iš vaikams mažiau žinomų ir rečiau valgomų patiekalų iš daržovių, vaisių. Užsiėmimų programa organizacijos vaikams ir jaunimui išmokė pasigaminti maisto, darbų virtuvėje paskirstymas, Stalo kultūros ugdymas, svečių priėmimas.

Organizacijos darbuotojų mokymai ir užsiėmimai buvo skirti kulinarijos ir sveikos mitybos pedagoginių kompetencijų sustiprinimui.

Vieną kartą savaitėje vaikų dienos centro vaikai ir jaunimas kartu šeimininkėmis gamino maistą.

Parama ir įgytoji patirtis prasmingai papildė kasdienes pastangas šeimoje ir kompensavo laiko stygių gaminti su vaikais drauge namuose. Davė didžiulės naudos vaikams skatinant vaikus valgyti kuo įvairesnius maisto produktus. Maisto produktai pateikti tiesiogiai iš vietos augintojų.

Įvyko kūrybiško sveikos mitybos principų įtvirtinimo kasdienybėje, kaip alternatyvos „greito“ maisto, pusfabrikačių, saldintų gėrimų, pertekliniam cukraus ir druskos vartojimui, mokymui skaityti produktų sudėties etiketes užsiėmimų planai. Tolygus valgiadienų organizavimas ir dalyvavimo užtikrinimas visu projekto vykdymo laikotarpiu. Teminių renginių apie maisto stygių pasaulyje, solidarumo su stokojančiais, produktų ir natūralių išteklių tausojimą temomis organizavimas.

Bendradarbiavimas tarp organizacijų tikslu keitėmės kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Siekėme bendrauti su kitomis organizacijomis keičiantis gerąja patirtimi apie kokybiškus maisto produktus, kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Vyko 2 susitikimai su Gudžiūnų ir Šaukoto bendruomenių ir vaikų dienos centrais, pravedant sveikos mitybos konkursus.

Vaikai ir jaunimas maitinosi sveikai visus metus, gavo ekologinius vaisius ir daržoves iš ūkininkų, tapo sveikesni, geriau jautėsi. Paskaitose sužinojo apie sveiką maitinimąsi, etiketą, dalijimosi maistu būdus. Išmoko gamintis tradicinius lietuviškus patiekalus.

Nauda: žinias apie kūrybiško sveikos mitybos principų įtvirtinimo kasdienybėje, kaip alternatyvos „greito“ maisto, pusfabrikačių, saldintų gėrimų, pertekliniam cukraus ir druskos vartojimui, mokymui skaityti produktų sudėties etiketes pritaikys namuose, kelionėse, svečiuose.

1. Sumažinome vaikų ir jaunimo „greito maisto“ vartojimą. 2. Išmokėme vaikus ir jaunimą pasigaminti skanaus ir sveiko maisto. 3. Pagerinome maisto gaminimo ir stalo kultūrą vaikų šeimose.

Finansavo Viešoji įstaiga „Humana People to People Baltic“ ir Socialinė ministeija

renginys2.jpg: 1200x1200, 342k (2019 sausio 02 d., 00:16)

įrašų archyvai: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017


2019 sausio 02 d., 00:15
© Sargelių bendruomenės centras, info@sargeliai.org