Pradžia

Naujienos

Laikraštis

Projektai

Gamta

Turizmas

Publikacijos

Kontaktai

lt de en
Sargelių bendruomenės centras

Kelionė po apylinkes!!!

zygis12.jpg: 1200x1200, 322k (2019 sausio 02 d., 00:06)

Kelionė po apylinkes!!!

Žygis po apylinkes. Kiekvienais metais organizuojame turistinius žygius į gamtą. Žygiui į pelkę ir apylinkes paruoš vaikai sausą sveiką ir vertingą maistą.

Bendradarbiavimas tarp organizacijų tikslu keistis kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Siekiama bendrauti su kitomis organizacijomis keičiantis gerąja patirtimi apie kokybiškus maisto produktus, kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Projektas prisidėjo prie vaikų mitybos kokybės pagerinimo, skatino vaikų kulinarijos ir sveikos mitybos įgūdžių ugdymą, tiesiogiai bendraujant su maisto augintojais ir ūkininkais, ugdant vaikų įgūdžių pasigaminti maisto ir sveikai maitintis, tvarkytis virtuvėje, priimti svečius bei dalintis savo maistu, sprendžiant vaikų ir jaunimo visavertės mitybos kokybės ir ugdymo problemas, kad būtų vartojama daugiau vietoje išauginto maisto. Bendravome su kitomis organizacijomis keičiantis gerąja patirtimi apie kokybiškus maisto produktus, kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Išlaikė pusiausvyrą: išmoko derinti maisto kiekį, rūšį, tuomet bus visi sveiki ir gerai jausis. Išmoko pasirinkti tinkamus produktus!

Sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Gerti vandenį ir būti fiziškai aktyviam.

Maisto pasirinkimo piramidė padėjo teisingai pasirinkti: augalinius, ir gyvūninius maisto produktus, angliavandeniai, grūdinių produktų, daržovių ir vaisių, išaugintų Lietuvos ūkiuose.

Ugdomas vaikų skonis, pateikiant patiekalus iš vaikams mažiau žinomų ir rečiau valgomų patiekalų iš daržovių, vaisių. Užsiėmimų programa organizacijos vaikams ir jaunimui išmokė pasigaminti maisto, darbų virtuvėje paskirstymas, Stalo kultūros ugdymas, svečių priėmimas.

Organizacijos darbuotojų mokymai ir užsiėmimai buvo skirti kulinarijos ir sveikos mitybos pedagoginių kompetencijų sustiprinimui.

Vieną kartą savaitėje vaikų dienos centro vaikai ir jaunimas kartu šeimininkėmis gamino maistą.

Parama ir įgytoji patirtis prasmingai papildė kasdienes pastangas šeimoje ir kompensavo laiko stygių gaminti su vaikais drauge namuose. Davė didžiulės naudos vaikams skatinant vaikus valgyti kuo įvairesnius maisto produktus. Maisto produktai pateikti tiesiogiai iš vietos augintojų.

Įvyko kūrybiško sveikos mitybos principų įtvirtinimo kasdienybėje, kaip alternatyvos „greito“ maisto, pusfabrikačių, saldintų gėrimų, pertekliniam cukraus ir druskos vartojimui, mokymui skaityti produktų sudėties etiketes užsiėmimų planai. Tolygus valgiadienų organizavimas ir dalyvavimo užtikrinimas visu projekto vykdymo laikotarpiu. Teminių renginių apie maisto stygių pasaulyje, solidarumo su stokojančiais, produktų ir natūralių išteklių tausojimą temomis organizavimas.

Bendradarbiavimas tarp organizacijų tikslu keitėmės kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Siekėme bendrauti su kitomis organizacijomis keičiantis gerąja patirtimi apie kokybiškus maisto produktus, kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Vyko 2 susitikimai su Gudžiūnų ir Šaukoto bendruomenių ir vaikų dienos centrais, pravedant sveikos mitybos konkursus.

Finansavo Viešoji įstaiga „Humana People to People Baltic“ ir Socialinė ministeija

zygis13.jpg: 1200x1200, 340k (2019 sausio 02 d., 00:06)

įrašų archyvai: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017


2019 sausio 02 d., 00:09
© Sargelių bendruomenės centras, info@sargeliai.org