Pradžia

Naujienos

Laikraštis

Projektai

Gamta

Turizmas

Publikacijos

Kontaktai

lt de en
Sargelių bendruomenės centras

Sargelių centre Kalėdos !!!

kaledos12.jpg: 1200x1200, 320k (2019 sausio 02 d., 00:00)

Kalėdinis vakaras!!!

Sargeliuose vyko kalėdinis vakaras. Dalyvavo kitų asociacijų dalyviai, koncertavo Daiva Šeškauskaitė. Kalėdoms valgius ruošė vaikai su tėvais, padedant virėjoms. Kalėdų vakarėlyje vaikai ir jaunimas surengė skaniausių patiekalų konkursą. Projektas prisidėjo prie vaikų mitybos kokybės pagerinimo, skatino vaikų kulinarijos ir sveikos mitybos įgūdžių ugdymą, tiesiogiai bendraujant su maisto augintojais ir ūkininkais, ugdant vaikų įgūdžių pasigaminti maisto ir sveikai maitintis, tvarkytis virtuvėje, priimti svečius bei dalintis savo maistu, sprendžiant vaikų ir jaunimo visavertės mitybos kokybės ir ugdymo problemas, kad būtų vartojama daugiau vietoje išauginto maisto. Bendravome su kitomis organizacijomis keičiantis gerąja patirtimi apie kokybiškus maisto produktus, kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Išlaikė pusiausvyrą: išmoko derinti maisto kiekį, rūšį, tuomet bus visi sveiki ir gerai jausis. Išmoko pasirinkti tinkamus produktus!

Sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Gerti vandenį ir būti fiziškai aktyviam.

Maisto pasirinkimo piramidė padėjo teisingai pasirinkti: augalinius, ir gyvūninius maisto produktus, angliavandeniai, grūdinių produktų, daržovių ir vaisių, išaugintų Lietuvos ūkiuose.

Ugdomas vaikų skonis, pateikiant patiekalus iš vaikams mažiau žinomų ir rečiau valgomų patiekalų iš daržovių, vaisių. Užsiėmimų programa organizacijos vaikams ir jaunimui išmokė pasigaminti maisto, darbų virtuvėje paskirstymas, Stalo kultūros ugdymas, svečių priėmimas.

Organizacijos darbuotojų mokymai ir užsiėmimai buvo skirti kulinarijos ir sveikos mitybos pedagoginių kompetencijų sustiprinimui.

Vieną kartą savaitėje vaikų dienos centro vaikai ir jaunimas kartu šeimininkėmis gamino maistą.

Parama ir įgytoji patirtis prasmingai papildė kasdienes pastangas šeimoje ir kompensavo laiko stygių gaminti su vaikais drauge namuose. Davė didžiulės naudos vaikams skatinant vaikus valgyti kuo įvairesnius maisto produktus. Maisto produktai pateikti tiesiogiai iš vietos augintojų.

Įvyko kūrybiško sveikos mitybos principų įtvirtinimo kasdienybėje, kaip alternatyvos „greito“ maisto, pusfabrikačių, saldintų gėrimų, pertekliniam cukraus ir druskos vartojimui, mokymui skaityti produktų sudėties etiketes užsiėmimų planai. Tolygus valgiadienų organizavimas ir dalyvavimo užtikrinimas visu projekto vykdymo laikotarpiu. Teminių renginių apie maisto stygių pasaulyje, solidarumo su stokojančiais, produktų ir natūralių išteklių tausojimą temomis organizavimas.

Bendradarbiavimas tarp organizacijų tikslu keitėmės kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Siekėme bendrauti su kitomis organizacijomis keičiantis gerąja patirtimi apie kokybiškus maisto produktus, kulinarijos pedagogikos ir sveikos mitybos ugdymo patirtimi. Vyko 2 susitikimai su Gudžiūnų ir Šaukoto bendruomenių ir vaikų dienos centrais, pravedant sveikos mitybos konkursus.

Asociacija orientuojasi į kelias veiklas: jaunimo užimtumas ir gebėjimų stiprinimas, prasmingas ugdymas, integracija į gyvenamąją aplinką, įtraukiant vaikus, jaunimą, suaugusius į aplinkosauginę veiklą, savęs supratimo, savirealizaciją, kiekvienais metais organizuojant jaunimo bei suaugusių stovyklas, renginius, išvykas, amatų ir kalendorines šventes, lavinimosi, verslo skatinimo užsiėmimus. Centras kartu su seniūnija didelį dėmesį skiria pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms, teikdami projektus ir taikydami įvairias priemones.

Vykdant Sargelių vaikų dienos centro veiklą, vadovaujamasi šiais principais:

1. atvirumo – centro veikla vykdoma atsižvelgiant į socialinius ir kultūrinius pokyčius, skirtingas gyvenimo situacijas, sąlygas, pasaulėžiūras bei vaiko ir jo šeimos narių poreikius ir pomėgius;

2. prieinamumo – paslaugos teikiamos ir veiklos vykdomos vaiko ir jo šeimos narių laisvu laiku, kuo arčiau jų gyvenamosios vietos ir tada, kada jų labiausiai reikia;

3. interesų ir gerovės pirmumo – teikiant centro paslaugas, svarbiausia – vaiko ir jo šeimos narių interesai. Vaikui ir jo šeimos nariams teikiamos paslaugos turi būti tik tokios, kurių reikia jų gerovei užtikrinti, ir, atsižvelgiant į centro galimybes, tam tikslui pasiekti turi būti imamasi visų reikiamų priemonių;

4. šeimos įgalinimo – sistemiškai dirbama su šeima bei jos aplinka, kad šeimos nariai sąmoningiau prisiimtų atsakomybę už savo sprendimus bei savo gyvenimo kūrimą;

5. bendradarbiavimo – centro paslaugų teikimas remiasi vaiko, jo šeimos narių, centro, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų aktyviu tarpusavio bendradarbiavimu ir tarpusavio pagalba;

6. bendruomeniškumo – skatinamas aktyvus bendruomenės dalyvavimas, iniciatyva siekiant bendrų centro tikslų ir vaiko ir jo šeimos narių poreikių. Centro teikiamų paslaugų ir vykdomų veiklų tikslinės grupės yra vaikai iš socialinės rizikos ir (ar) nepasiturinčių gyventojų šeimų, taip pat jų šeimos nariai. Esant poreikiui ir galimybei, centro paslaugos gali būti teikiamos ir kitiems vaikams bei jų šeimos nariams.

Sargelių bendruomenės centro tikslų – spręsti socialiai pažeistų šeimų ir asmenų, ypač vaikų, problemas, organizuoti gyventojų švietimą ir lavinimą, pagal galimybes, mažinti gyventojų socialinę atskirtį.

Finansavo Viešoji įstaiga „Humana People to People Baltic“ ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

kaledos11.jpg: 1200x1200, 297k (2019 sausio 01 d., 23:57)

įrašų archyvai: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017


2019 sausio 04 d., 13:17
© Sargelių bendruomenės centras, info@sargeliai.org