Pradžia

Naujienos

Laikraštis

Projektai

Gamta

Turizmas

Publikacijos

Kontaktai

lt de en
Sargelių bendruomenės centras

EismoSaugumasBendruomenėse2012

Sargelių bendruomenės centras aktyviai dalyvavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2012“.

Norime būti saugūs

Kaip gera būti saugiems! Su šiuo šūkiu mes ir pradėjome šį renginį. Sargelių bendruomenės centras, vykdydamas įvairius projektus, skiria didžiulį dėmesį, kad į projektų veiklą būtų įtraukta kuo didesnis narių skaičius. Jau aštuonerius metus vasarą rengiame tradicines vasaros stovyklas, kur dalyvauja iki 70 vaikų, jaunimo ir suaugusių. Šiais metais liepos 20 d. organizavome Šeimos institutą, kuriame vyko seminarai, popietė apie socialines, psichologines problemas šeimose. Šioje popietėje norėjome pašnekėti ir atkreipti visų dėmesį į saugumą kelyje, gatvėse ir net tokiose, atrodo, saugiose vietose, kaip paplūdimiai, pėsčiųjų ir dviračių takai. Renginyje vyko vaikų sportinės varžybos. Jose dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai, kurie buvo gan drąsūs, vikrūs ir norintys laimėti. Jie dalyvavo įvairiose varžybose: bėgimo rungtyje, lenktyniavo dviračiais, žaidė tinklinį ir krepšinį. Kiekvienas varžybų dalyvis gavo po naudingą (ypač tamsiu paros metu) dovanėlę – šviesą atspindinčią liemenę. Vaikai dažnai važinėja dviračiais, su tokiom liemenėm jie bus saugūs ir matomi kelyje. Dalyvavęs jaunimas liko patenkintas šia bendruomenės veikla. O visa tai užfiksavome nuotraukose, kurios atspindi įvykusį renginį ir jo temą. Mūsų projekto tikslas – atkreipti Sargelių bendruomenės centro apylinkėse gyvenančių gyventojų dėmesį į eismo saugumą: kad jie būtų atsargesni ir pastabesni, kad kiek galima išvengtume eismo nelaimių.

IR PELKĖJE BŪK SAUGUS

Projektas „Ir pelkėje būk saugus“ buvo įgyvendintas rugpjūčio 25 ir 26 d. d. Papušinyje, Praviršulio pelkėje ir Gudžiūnuose. Tai dviejų dienų renginiai, kurių metu dalyviai buvo supažindinti su miško ištekliais, gėrybėmis, iš jų gaminamais patiekalais, išmoko patys juos gaminti. Pirmą dieną dalyviai, apsivilkę šviesą atspindinčias liemenes, vaikščiojo pelkėje, rinko grybus ir uogas. Pelkėje labai lengva paklysti, todėl visi vieni kitus matė pagal atšvaitus, liemenes. Juolab, kad dalyvavo vaikai. Taip gyventojams buvo priminta apie eismo saugumą. Sargelių bendruomenės centro pirmininkė dr. Daiva Šeškauskaitė iškėlė projekto tikslą – pelkėje būti saugiems ir matomiems. Praktines užduotis dalyviai mielai atliko: kūrė ketureilį apie saugumą pelkėje, bėgo su liemenėmis, žaidė slėpynes, vaikai lipo į medžius apsirengę liemenes. Sportinėse rungtyse dalyvavo įvairaus amžiaus centro nariai. Kiekvienas dalyvis gavo dovanėles – šviesą atspindinčias apyrankes, liemenes, atšvaitų, kuriomis džiaugėsi. Visi liko patenkinti ir suprato gautų dovanų svarbą – būti matomiems ir matyti vieni kitus. Daug grybautojų, uogautojų paklysta pelkėje, tad šviesą atspindintys atšvaitai kažkiek padės matyti vieni kitus. Būtų gerai, jei Lietuvos automobilių kelių direkcija pagamintų prie pelkės gyvenantiems žmonėms švilpukus, kad paklydę žmonės galėtų prisišaukti pagalbą. Renginyje Gudžiūnuose „Grybai ir uogos – neįkainuojama gamtos dovana žmogui“ jaunimas ir bendruomenės nariai buvo supažindinti su gamtos ištekliais ir vertybėmis, mokėsi atpažinti grybus, diskutavo su mokslininkais. Buvo eksponuojama grybų paroda, organizuotas miško gėrybių: uogų, grybų kulinarijos paveldo konkursas geriausiam grybų ir uogų patiekalui išaiškinti – skaniausio ir įdomiausio patiekalo rinkimai. Buvo kalbama apie eismo saugumą. Tuos, kurie neatėjo į renginį, aplankėme namuose ir priminėme, kad visur skubėdami neužmirštų saugaus eismo taisyklių. Šventėje dalyvavo kelios bendruomenės. Renginio dalyviai dėkoja projekto sumanytojams ir rėmėjams už skirtas šviesą atspindinčias priemones bei kitą informacinę medžiagą saugaus eismo tema.

http://www.lra.lt/lt.php/saugaus_eismo_renginiai/konkursas_eismo_saugumas_bendruomenese_2012_m/11354#12588

2016 birželio 14 d., 19:34
© Sargelių bendruomenės centras, info@sargeliai.org