Fest Rasos on 20th June at Sargeliai
Rasos šventė - geriausia proga pabūti gerame bičiulių būryje, atstatyti darną ir pasikrauti jėgų visiems metams.
Tai žmonių susiliejimo su gamta ir saulės, gamtos pagerbimo šventė, tai žydėjimo, kupėjimo, Rasos/ų šventė, tai meilės įsiliepsnojimo šventė, tai vienas kito supratimo šventė, tai raganų šėlsmo šventė, tai trumpiausia metų naktis. Iki pat Saulės patekėjimo gerų norų, pakilia nuotaika, šventės dalyvių bendru sutarimu sukursime sau nuostabią Rasos šventę.
Pasiruošimas šventei 12 val.
Birželio 20 d. Rasos šventė. Tyras oras suteikė atgaivą dvasiai ir kūnui. Pasiruošimas šventei – tai gamtos ir žmogaus prisilietimas. Gera nuotaika susibursime, ruošime apeigų ir šokių aikšteles, pririnksime malkas aukurui ir vakaronės laužui, kabinsime sūpynes. Atsivežti įrankiai pagreitins darbą.
Birželio 20 d. – vartų ruošimas: stulpų sukalimas ir žolynų girliandų papuošimas, vainikų pynimas, šventei skirti vainikai papuoš merginų ir moterų galvas, ąžuolo lapų vainikai - vaikinų ir vyrų galvas.
Didžiosios Kupolės ir dviejų mažesnių kupolių stulpo paruošimas ir statymas.
15 val. - šventės pradžia – apsiplovimas ir apsivalymas prieš šventę. Į šventei skirtą vietą įeinama švarūs. Pasisveikinimo sutartinė vartuose – susidraugausime, susipažinsime – merginos, moterys sveikinasi su vaikinais ir vyrais, susitikdami vartuose.
Kupoliavimas ir augalų rinkimas, skynimas - kas devynis žingsnius surinksime devynių lauko gėlių kupolę, pagal kurią žolininkės išburs kokie bus metai.
Merginos mėtys vainikus ant didžiosios Kupolės šakų ir sužinos po kiek metų ištekės – kelintą kartą užmes vainiką, tai po tiek metų ištekės.
Dainomis ir sutartinėmis palydėsime besileidžiančią Saulę ir įkursime aukurą. Dalinsimės lauže kelta duona, užgersime alumi, gira, linkėdami vieni kitiems gerų metų, norų išsipildymo, ratas sujungs ir sustiprins mūsų linkėjimus. Prie suneštinių vaišių stalo su geromis mintimis, ragausime šeimininkių rato formos pyragus, rato formos saldumynus, rato – saulės formos gėrybes, sūrius, šviežias gamtos gėrybes ir kitus gardumynus. Gaivinsimės gira, sula ir kitais gaiviais gėrimais.
Šoksime pašėlusius lietuviškus šokius. Vaikinai pašokdins visas merginas ir moteris.
Supsimės pajusdami džiaugsmą sau, gamtai, paukščiui, žvėriui. Jie taip pat nori gyventi žmogaus artumoje.
Eisime ieškoti paparčio žiedo, išbandysime savo galias lipdami į ąžuolą, liepą. Pasikrausime energijos prie ąžuolo, norintys geros sveikatos perlips per dvikamienę liepą, aidai atkartos mūsų bendrus linkėjimus.
Vyrai vyriškąsias jėgas išbandys aplink šventinį laužą nešdami pamėklę, simbolizuojančią stiprybę.
Vidurnaktyje sustiprėsime šokdami per laužą. Šokinėjant per laužus mus apsivalysime ugnies liepsna. Aukurą prižiūrės vaidilutės, pareigingai saugodamos, kad neužgestų iki šventės pabaigos.
Paleisime degantį Saulės ratą nusileidusiai Saulei. Kaip riedės – tokie metai.
Sutiksime tekančią saulę ir išsiprausime stebuklingoje Rasos šventės rasoje.
Grįšime į namus pasisėmę gamtos ir draugystės jėgų.
news archives: 2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007